lgk
pl
pgk
ciagnik
O firmie
Usługi
Partnerzy
Jakość i Środowisko
Kontakt
Praca
lspliter

O firmie

profil firmy
misja
historia
technologie

Historia

   Firma Kenig Spedition rozpoczęła działalność transportową w roku 1990. Pierwsze zakupione ciągniki siodłowe marki Renault R310 zostały skierowane do obsługi transportów międzynarodowych. Niezawodny sprzęt sprawił, że firma od samego początku była postrzegana jako wyjątkowo solidna. Szybki wzrost liczby zleceń stymulował dynamiczny rozwój firmy. W 1992 roku na terenie bazy transportowej w podwarszawskim Kampinosie powstało zaplecze serwisowe, obsługujące własne i obce samochody. W kolejnych latach firma szybko umacniała swoją pozycję na rynku przewozów do Niemiec i Wielkiej Brytanii.

   W roku 1994 firma nawiązała współpracę z Renault Trucks Polska. Flota transportowa została powiększona o kolejne jednostki marki Renault, tym razem typu Magnum.

   Rok 1999 okazał się punktem zwrotnym w historii firmy. Właściciel Adam Kenig zdecydował się na przejęcie firmy – PKS Nr 1 przy ul. Radziwie w Warszawie. Wykupienie i wchłonięcie tak dużego przedsiębiorstwa było poważnym wzmocnieniem Kenig Spedition. Również została nawiązana współpraca i podpisany kontrakt ze szwedzką firmą IKEA, która od tego momentu stała się kluczowym klientem dla Kenig Spedition.

   W roku 2000 nastąpiło przeniesienie biur spedycji z ul. Brylowskiej w Warszawie do nowo powstałego zaplecza biurowo – magazynowego w Kampinosie. Połączenie sprawnie prowadzonych usług transportowych oraz logistycznych ze strategicznie ulokowanymi w pobliżu Warszawy magazynami sprawia, że firma Kenig Spedition w gronie swoich klientów odnotowała inne renomowane firmy: Huta Konin Aluminium, Impexmetal, IKEA, Koemmerling, Breckelman, Zakład Produkcji Mebli Adriana, CNH, Sten, Profine.

   Rok 2003 był początkiem gruntownej reorganizacji firmy Kenig Spedition. W początkowym okresie przemian wdrożony został własny, unikalny na rynku transportowym system informatyczny w pełni kompatybilny z systemem kluczowego klienta. Poprzez gruntowne przygotowanie wewnętrznej organizacji firma dostosowała swoje usługi do wymogów rynku jak i pojedynczego klienta. Usprawniliśmy procesy i wdrożyliśmy zintegrowany system zarządzania jakością i ochroną środowiska.

   W roku 2004 Kenig Spedition uzyskała certyfikat jakości ISO 9001 oraz ISO 14001 certyfikat środowiskowy, potwierdzające najwyższą jakość usług, zgodność ze standardami międzynarodowymi oraz stosowanie przez firmę norm dotyczących ochrony środowiska. Od roku 2004 dynamicznie rozwijana jest współpraca z IKEA w transporcie kontenerów.

stopka